توصیه های بعد از لیپوماتیک

توصیه های بعد از لیپوماتیک

لیپوماتیک روشی نوین برای لاغری محسوب می شود که نتایج چشمگیری را به دنبال خواهد داشت . توصیه های پس از لیپوماتیک از مسائل مهمی ب شمار می آیند که حتما باید برای کسب نتایج مطلوب تر به آن ها توجه شود . توصیه های بعد از لیپوماتیک شامل موارد زیر می باشند .

توصیه های بعد از لیپوماتیک

رژیم غذایی :

در صورتی که از بی حسی موضعی برای انجام لیپوماتیک استفاده شده باشد ، بیمار سریعا می تواند از رژیم غذایی معمول خود استفاده نماید .

پوشیدن گن های فشاری :

افرادی که تحت عمل لیپوماتیک قرار می گیرند بایستی پس از لیپوماتیک ، به منظور تخلیه ی ترشحات و خونابه ها و همچنین برای فرم دهی بهتر ، از گن های فشاری استفاده کنند . بیماران حتما باید توجه داشته باشند که تنها در زمان استحمام اجازه دارند که گن ها را از تن دربیاورند .

مراقبت از زخم :

حتما باید بعد از انجام لیپوماتیک به محل زخم ها توجه شود و محل برش ها را تمیز نگاه داشت تا از بروز عفونت جلوگیری شود .

پرهیز از مصرف آسپرین و دارو های ضد التهاب :

تا چند روز پس از لیپوماتیک باید از مصرف دارو هایی نظیر آسپرین و ایبوپروفن خودداری گردد .

درد و تورم :

بر اثر عمل تخلیه ی چربی ها ، در ناحیه ی مورد نظر تورم و مختصری درد ایجاد خواهد شد و تا چند روز وجود خواهد داشت . به هر میزان که از روش کم تهاجمی تری برای درمان استفاده گردد ، درد و تورم حاصل شده بیشتر وجود خواهد داشت .

خارش :

امکان دارد پس از عمل لیپوماتیک ، در ناحیه ی مورد درمان احساس خارش داشته باشید که امری طبیعی است . برای رفع احساس خارش می توان از دارو های ضد خارش استفاده کرد .

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , مامو پلاستی

, بادی جت , پروتز سینه )

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 13 =